Zajęcia w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zajęcia w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Data publikacji 01.07.2019

27 czerwca 2019 r. nauczyciele policyjni oraz słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych i kursów specjalistycznych Szkoły Policji w Katowicach uczestniczyli w Seminarium „Auschwitz-Historia-Edukacja Obywatelska”, zorganizowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Plan zajęć obejmował między innymi zwiedzanie byłego KL Auschwitz, przedstawienie Struktury i Organizację załogi SS w KL Auschwitz czy zwiedzanie miejsc pamięci Auschwitz-Birkenau – symbolika i znaczenie.

Wskazane przedsięwzięcie koordynował Pan Kamil Reichel z działu Projektów Edukacyjnych Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.