Aktualności

Za nami kolejny Silesia Marathon

Data publikacji 08.10.2019

6 października 2019 roku na terenie 4 miast tj. Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa odbył się Silesia Marathon – prestiżowy maraton w województwie śląskim.

W trakcie tej imprezy została również przeprowadzona po raz kolejny klasyfikacja „Mistrzostw Polski Nauczycieli Akademickich”.

Na linię startu zgłosiło się 2000 zawodników, wśród których znaleźli się także reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach w składzie: podkom. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz asp. szt. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

Trasa licząca 42 195 metrów przebiegała przez 4 miasta. Zawodnicy startowali z Parku Śląskiego w Chorzowie, następnie biegli przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i wrócili do Chorzowa, gdzie finiszowali na Stadionie Śląskim. Pogoda dopisywała uczestnikom biegu, a podkom. Tomasz Dzierga wykorzystał to i ustanowił swój rekord życiowy na dystansie maratońskim. Dodatkowo zajął II miejsce w kategorii Nauczycieli Akademickich. Obaj nauczyciele policyjni godnie reprezentowali Szkołę Policji w Katowicach.