Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/19

Data publikacji 11.10.2019

10 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach został przeprowadzony egzamin końcowy dla szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-2/19 oraz odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia.

19 marca 2019 r. szkolenie to rozpoczęło 246 słuchaczy z jednostek terenowych podległych KWP w Katowicach, Krakowie, Opolu i Rzeszowie. W trakcie szkolenia wyłączono ze stanu 39 słuchaczy, a włączono 6. Do egzaminu końcowego przystąpiło 213 słuchaczy, z tego z wynikiem pozytywnym ukończyło go 210 słuchaczy.

W uroczystości zakończenia szkolenia zawodowego podstawowego udział wzięły również rodziny i bliscy słuchaczy.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, duży wkład pracy i zaangażowanie w podnoszeniu poziomu kwalifikacji zawodowych, kreatywną działalność kulturalno-oświatową i sportowo-rekreacyjną Komendant Szkoły Policji w Katowicach wyróżnił dyplomem niżej wymienionych policjantów:

• post. BŁASZAK Kamil
  • post. SYSUŁA Urszula
  • post. SZYDŁO Elżbieta
  • post. ZUBER Adrian

W trakcie uroczystości Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Małgorzata Cichy wraz z Komendantem Szkoły insp. dr Rafałem Kochańczykiem oraz Zastępcą Szkoły właściwym do spraw dydaktycznych insp. Jarosławem Gałuszką dokonali uroczystego wręczenia dyplomów dla kadry oraz słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach wyróżniających się podczas akcji honorowego oddawania krwi. Wyróżnieni to:

• podkom. CZAPLA Marcin
  • post. ŚPITALNIAK Oskar
  • post. KURZYDŁO Kamil
  • post. DUBAJ Damian.

Podczas uroczystości po raz pierwszy od dwunastu lat w poczcie sztandarowym byli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Szkoły Policji w Katowicach. Z tej okazji Komendant Szkoły Policji w Katowicach wręczył słuchaczom okolicznościowy medal z okazji 20-lecia Szkoły Policji w Katowicach.