16 funkcjonariuszy ukończyło kurs FBI

Data publikacji 21.10.2019

W dniach 14-18 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się szósta w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-6/19.

W czasie kursu swoje umiejętności doskonaliło 16 policjantów z Komend Wojewódzkich Policji w Katowicach, Krakowie, Opolu, Rzeszowie i Wrocławiu. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których policjanci podejmują czynności służbowe.

Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i dyskusji podparte ćwiczeniami. Taka forma zajęć spowodowała, że funkcjonariusze wrócili do swoich jednostek wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia do walki z przestępczością.

Wszyscy uczestnicy zakończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym.