Wizyta słuchaczy w Schronisku dla zwierząt i w Domu Dziecka

Data publikacji 22.10.2019

21 października 2019 r., przedstawiciele Samorządu Słuchaczy (uczestnicy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/19) pod nadzorem przedstawiciela kadry dowódczo-wychowawczej mł. asp. Tomasza Lemanowicza odwiedzili Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Dom Dziecka „Zakątek” w Katowicach.

Na rzecz schroniska zostało przekazane prawie 500 kg karmy dla zwierząt, zabawki oraz artykuły niezbędne do opieki nad zwierzętami, które zostały zebrane podczas zbiórki realizowanej przez Samorząd Słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. Korzystając z naszej wizyty pracownicy zaproponowali nam wyprowadzenie psów na spacer, co z wielką przyjemnością uczyniliśmy. Po wizycie w schronisku udaliśmy się z wizytą do Domu Dziecka „Zakątek”, gdzie przekazaliśmy podopiecznym słodycze, książki, puzzle, gry planszowe oraz dużą ilość maskotek. Przy okazji wizyty, na prośbę wychowawców z domu dziecka, w obecności pedagoga, mł. asp. Tomasz Lemanowicz przeprowadził pogadankę z pięcioma podopiecznymi w wieku 6 – 10 lat, którzy w ostatnich dniach dopuścili się nagannych zachowań. Miejmy nadzieję, że nasza wizyta przyniosła pozytywne skutki. Wierzymy, że dobro powraca, a widząc chęć niesienia pomocy przez słuchaczy już dzisiaj wiemy, że nie była to ostatnia tego typu akcja.