Dzielnicowy Roku i Kierownik Rewiru Dzielnicowych Roku 2019 wyłonieni

Data publikacji 25.10.2019

25 października 2019 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale sierż. szt. Sylwestrowi GRZELAKOWI z KWP w Łodzi (KPP Sieradz), miejsce drugie zajął reprezentant KWP we Wrocławiu (KMP Legnica) st. sierż.  Mariusz DELIJEWSKI, a na najniższym stopniu podium stanął sierż. szt. Bartosz CHŁOND z KWP w Krakowie (KMP Kraków, KP VI Kraków).

Najlepsi kierownicy rewirów dzielnicowych to:
I miejsce: asp. Krzysztof BŁACHUT z KWP w Krakowie (KPP Sucha Beskidzka)
II miejsce: asp. szt. Waldemar LESZCZYŃSKI z KWP w Łodzi (KPP Wieruszów)
III miejsce: asp. szt. Krzysztof TACKA z KWP w Katowicach (KMP Gliwice)

Zanim jednak zwycięzcy spośród 51 uczestników zawodów pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w czterech lub pięciu konkurencjach. Oto ich zwycięzcy:

Symulacja – podstawowe czynności służbowe
- dzielnicowy: sierż. szt. Tomasz NAREL - KWP w Białymstoku (KMP Białystok, KP IV Białystok)

Symulacja – kompetencje dzielnicowego
- dzielnicowy: sierż. szt. Bartosz CHŁOND - KWP w Krakowie (KMP Kraków, KP VI Kraków)

Pierwsza pomoc
- dzielnicowy:  asp. Janusz PIWKO - KWP w Lublinie (KPP Tomaszów Lubelski)
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. szt. Krzysztof TACKA - KWP w Katowicach (KMP Gliwice)

Strzelanie
- dzielnicowy: sierż. szt.  Dariusz SUROWIECKI - KWP w Szczecinie (KPP Kamień Pomorski)
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. Krzysztof BŁACHUT - KWP w Krakowie (KPP Sucha Beskidzka)

Test wiedzy
- dzielnicowy: asp. szt. Adam TOMAŚKO - KWP w Gorzowie Wielkopolskim (KPP Słubice, PP w Cybince)
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. Liwia CHUDZIŃSKA z KWP w Szczecinie (KMP Szczecin, KP Szczecin-Niebuszewo)

Analiza dokumentacji służbowej
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. szt. Waldemar LESZCZYŃSKI - KWP w Łodzi (KPP Wieruszów)

Natomiast puchar dla najlepszej drużyny pojedzie do KWP w Krakowie – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem asp. Krzysztof BŁACHUT (KPP Sucha Beskidzka), mł. asp. Krzysztof GUCWA (KPP Gorlice, KP Biecz), sierż. szt. Bartosz CHŁOND (KMP Kraków, KP VI Kraków). Drugie miejsce zajął zespół z KWP w Łodzi w składzie: asp. szt. Waldemar LESZCZYŃSKI (KPP Wieruszów), sierż. szt. Sylwester GRZELAK (KPP Sieradz), asp. szt. Sławomir SZYMAŃSKI (KPP Sieradz)a na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentujący KWP w Białymstoku asp. szt. Arnold TETERDYNKO (KPP Hajnówka), st. sierż. Tomasz KWIATKOWSKI (KPP Bielsk Podlaski), sierż. szt. Tomasz NAREL (KMP Białystok, KP IV Białystok).

W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas również m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. Jarosław Kaleta, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – insp. Roman Rabsztyn, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach – insp. Artur Bielecki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski, Dyrektor Biura Prewencji KGP – insp. Robert Kumor, jak również przedstawiciele szkół policyjnych, Oddziału Prewencji Policji KWP w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także przedstawiciele Wojewody Śląskiego, Marszałka województwa śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowic.

Klasyfikacje poszczególnych konkurencji:

• Zbiórka w auli szkoły na zakończenie zawodów
  • Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi Głównemu Policji
  • Przemawia komendant szkoły
  • Wręczanie dyplomów i pucharów zwycięzcom
  • Zwycięzcy poszczególnych konkurencji pozują do zdjęcia z Komendantem Głównym Policji i Komendantem Szkoły Policji w Katowicach
  • Komendant Główny Policji przemawia na zakończenie uroczystego apelu
  • Wszyscy zwycięzcy zawodów