Zakończenie kursu PPWR-2/20 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu PPWR-2/20

Data publikacji 03.03.2020

W dniach 24-28 lutego 2020 r. po raz drugi w tym roku dziewiętnastu policjantów ze stanu KWP w Katowicach, Krakowie, Radomiu, Kielcach, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu i KSP realizowało kurs specjalistyczny z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PPwR-2/20).

W ramach prowadzonych zajęć policjanci m.in. udali się z wizytą do Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pod opieką Pani Dyrektor mgr Celiny Uherek-Biernat poznali zadania oraz zasady funkcjonowania placówki.

Słuchacze pogłębiali swoją wiedzę także w zakresie działań doradczych, czynności warunkujących uruchomienie procedury „Niebieskie Karty”, a także organizacji i prowadzenia lokalnego doskonalenia zawodowego.

Wszystkim kursantom serdecznie gratulujemy i życzymy im powodzenia w dalszej służbie.